top of page

Nasza podróż po Grecji
 

 

Tego roku (czyt.2023 r ) postanowiliśmy wyruszyć w podróż samochodem po Grecji. Naszym głównym celem były Ateny. Jako że kraj ten został pochłonięty falą pożarów a następnie powodzi droga nie była zawsze łatwa, ale szybko przekonaliśmy się, że było warto!
Przepiękne krajobrazy, niebiańsko czysta woda , urokliwe plaże i przepyszne jedzenie skradły nasze serca.

 

Jesteśmy zwolennikami campingów gdyż nasze przebywanie w hotelowych pokojach ogranicza się do spędzania tam jedynie nocy, wolimy zwiedzać i poznawać miejsca od podszewki. Z racji tego zatrzymaliśmy sie na wcześniej znalezionym na mapach campingu "Camping Nea Makri" położonego 40 minut jazdy od Aten.  Jedna noc za osobę z samochodem i namiotem kosztowała nas około 20 euro. To co było charakterystyczne dla tego regionu to otaczające nas zewsząd koty. Już na sam start towarzyszyły nam przy rozkładaniu naszego namiotu. Plaże mieliśmy zaledwie 150 metrów od miejsca pobytu więc oczywistym było że od razu udaliśmy się skorzystać z jej uroków. Był w ten czas wrzesień pogoda nam sprzyjała, a woda była naprawdę ciepła. Przepiękne krajobrazy, niebiańsko czysta woda , urokliwe plaże i przepyszne jedzenie skradły nasze serca.

Grecja - państwo położone w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego.
Poza częścią kontynentalną w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp. Jedne z najważniejszych to Kreta , Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie.
Grecję otacza morze Egejskie, Kreteńskie od wschodu, od zachodu Jońskie i od południa Śródziemne. Należy do Unii Europejskiej, więc wystarczy mieć ze sobą jedynie dowód osobisty a walutą jest euro.
Z Polski do granicy greckiej można się dostać najszybciej przez Słowację, Węgry, Serbię oraz Macedonie Północną lub tak jak my przez Czechy, Austrię, Słowenie, Chorwację, Czarnogórę i Albanie. Nasza podróż z Wrocławia trwała około 2 doby do samych Aten( z przystankami na odpoczynek oraz podziwianie krajobrazów).
Ateny to stolica i największe miasto Grecji. Głównym zabytkiem, który każdy turysta powinien zobaczyć jest Akropol.  Ateny ~ czyt. więcej

bottom of page